Bilgisayar Bilimleri Eğitimi Haftası | RobinCode.org

Bilgisayar Bilimleri Haftası

5-11 Aralık Bilgisayar Bilimleri Eğitimi Haftasında Code.org Türkiye olarak Zorlu Holding ile birlikte Zorlu Performans Sanatları Merkezinde düzenlediğimiz “Kodlama Saati” etkinliğinde çocuklarımız tüm dünya ile aynı anda kodlama yaptılar. 5-6 Aralıkta gerçekleştirdiğimiz etkinlikte farklı okullardan 200’den fazla çocuk yer aldı. Etkinliğimizde çocuklar Vestel tabletlerle ve unplug aktivitelerle kodlama farkındalığı kazandılar.

Bu yıl 5-11 Aralık 2016 tarihleri arasında tüm dünyada etkinliklerle kutlanan Bilgisayar Bilimleri Eğitim Haftasında IBM Türkiye ile birlikte 7 Aralıkta IBM Innovation Merkezinde 30 çocuğa bilgisayar bilimleri farkındalığı eğitimi verdik.

Bilgisayar Bilimleri Eğitim Haftasında Eyüboğlu Eğitim Kurumları Çamlıca yerleşkesinde yapılan Kodlama Saati etkinliğinde Code.org Türkiye RobinCode.org olarak yer aldık. Çocuklar kodlama farkındalığı kazanırken hem eğlendiler hem öğrendiler.

Bilgisayar Bilimleri Eğitim Haftasında Terakki Vakfı Okulları Şişli yerleşkesinde yapılan Kodlama Saati etkinliğinde Code.org Türkiye RobinCode.org olarak yer aldık. Çocuklar kodlama farkındalığı kazanırken hem eğlendiler hem öğrendiler.

Facebooktwitterpinterestyoutubeinstagram