Neden RobinCode? | RobinCode.org

Neden RobinCode?

Robincode.org?

5-16 yaş arası çocuklara programlamanın temellerini, siber güvenlik ve tekno girişimciliği; kendi geliştirdiğimiz eğitim sistemimiz, global ortaklarımızın teknolojik desteği ve sistemlerine entegre içeriklerimizle code-3d-robot‘u araç olarak kullanarak öğreten eğitim teknolojileri geliştiriyoruz  ve eğitimler veriyoruz. Robincode bir CISCO  Networking Akademi ve Akademi Destek Merkezidir.

Ortaklarımız: Mercedes-Benz, Oracle Akademi, Cisco Networking Akademi, Google For nonProfits, Paypal, IBM, Facebook, General Electric, İstanbul Oyuncak Müzesi, Teknopark İstanbul, TÖZOK Derneği, Başakşehir Living Lab, Haliç Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi

Destekçilerimiz: Microsoft, GYC Trade

Robincode Code.Org’un Türkiye’deki uluslararası tek partneridir.

Çocukların algoritmik düşünce sistemlerini nasıl geliştireceklerini öğretiyoruz. Problem üreten değil problem çözen bir neslin gelişmesi için çalışıyoruz. Teknolojiyi sadece kullanan değil teknoloji üreten bir nesil yaratarak, geleceği şekillendiriyoruz.

Eğitimde ve toplumdaki fırsat eşitsizliğine, en azından bilişimin kullanıldığı alanlarda bir çözüm olabilmek en büyük hedefimiz. Dezavantajlı çocuklarımız bizimle birlikte hayatlarında yepyeni bir şans kazanıyorlar.

Önce ülkemiz çocukları için eğitim öğretim sistemlerimize adapte edilerek kullanılan daha sonra başka ülkelerinde kullanabileceği eğitim teknolojileri geliştiriyoruz.

Çocuklarımız eğleniyorlar, öğreniyorlar ve teknoloji üretiyorlar.

ROBINCODE’LA HAYALLERİNİ KODLA...

Facebooktwitterpinterestyoutubeinstagram