“Hour of Code Turkey” Yaklaşıyor, Siz Etkinlik Videolarınızı Gönderin Biz Dünyaya Duyuralım | RobinCode.org

HOUR OF CODE TURKEY

Kodlama Saati Türkiye

“Hour of Code Turkey” Yaklaşıyor, Siz Etkinlik Videolarınızı Gönderin Biz Dünyaya Duyuralım

Değerli Öğretmenler,

Kodlama Saati 180’den fazla ülkede gerçekleşen 10 milyonlarca öğrenciye ulaşmış küresel bir harekettir. Code.org Türkiye RobinCode olarak 4-10 Aralık tarihleri arasında bir Kodlama Saati etkinliği organize etmenizi istiyoruz. Bu sayede öğrencileriniz dünyanın birçok yerindeki akranları ile aynı fırsatlarda yarışma olanağı bulacaklardır.

Kodlama Saati Nedir ?
Kodlama Saati bilgisayar bilimlerine bir saatlik bir giriş denemesidir. Bu sayede kodlamanın sırrını çözecek ve programlama temellerini öğrenebileceksiniz.

 

Nasıl Katılabilirsiniz

Aşağıdaki linkten tüm süreç ile ilgili bilgi alabilirsiniz
https://hourofcode.com/tr/how-to

 Etkinliğinizi aşağıdaki sayfadan kayıt edebilirsiniz. Bu sayede tüm dünyada öğrencilerinizin etkinlik yaptığı görülmüş olur.
https://hourofcode.com/tr#join

Kodlama Saati ne zaman?

Kod Saatleri, her yıl Bilgisayar Bilimleri Eğitim Haftası boyunca gerçekleşir. 2017 Bilgisayar Bilimi Eğitim Haftası 4-10 Aralık olacak, ancak Kodlama Saatini yıl boyunca uygulayabilirsiniz. Bilgisayar Bilimi Eğitim Haftası, bilgisayar biliminin öncüsü Amiral Grace Murray Hopper ‘ı hatırlamak amacıyla doğum günü olarak her yıl düzenlenmektedir(9 Aralık 1960).

Neden bilgisayar bilimi?

Her öğrenci bilgisayar bilimini öğrenebilme şansına sahip olmalıdır. Bu, öğrencilerin problem çözme becerisini, mantığını ve yaratıcılığını beslemeye yardımcı olur. Erken yaşta başlayan öğrenciler, 21. yüzyıl da sağlam bir kariyerin temelini atarlar.

 

Ayrıca etkinlik fotoğraflarınızın tr.code.org sayfasında ve sosyal medyada yer almasını istiyorsanız www.sendgb.com dan yükleme yaparak bize gönderebilirsiniz.
Seçtiğimiz 5 okulun fotoğraf ve videoları code.org sayfasında ülkemiz adına duyurularak sizin ve öğrencilerinizin başarısı 180 ülkede milyonlarca insana ulaşacaktır.
Sendgb.com dan yüklediğiniz fotoğraf ve videoları hourofcode@robincode.org adresine yönlendirebilirsiniz.

İyi kodlamalar dileriz,

Facebooktwitterpinterestyoutubeinstagram