Destekçimiz Microsoft Türkiye'nin RobinCode Haberi

Microsoft Türkiye’nin RobinCode Haberi

Code.org’un Bilişim Teknolojileri Müfredatına girmesini blog sayfalarından duyuran Microsoft Türkiye, bu vesile ile Code.org Türkiye olarak faaliyet gösteren şirketimize olan desteğini gösterdi. Microsoft’un özellikle MineCraft ile erken yaşta kodlama eğitimine verdiği desteğinden sonra RobinCode.org’a olan güveninden dolayı minnettarız.

Bilişim Teknolojileri Müfredatında yapılan değişiklikle problem çözme ve karar verme becerilerinde programlama eğitiminin yeri ilkokul 5. ve 6. sınıflarda öne çıkmıştır. Block tabanlı bir uygulama olan Code.org öğrencilerin programlama öğreniminde dünyaca ünlü bir platformdur. Türkiye’de Code.org’u kullanan öğrenci sayısının 5 milyonu geçtiği Code.org ‘un sitesinde yayınlanan istatistiklerden görülmektedir.

Code.org gibi Microsoft’ta Minecraft ile birlikte kullanılabilen Code Builder ile çocukların kodlama öğrenmesini oyunlaştırma ile etkili hale getirmektedir. Gelecek nesillerin analitik düşünme, problem çözme ve karar verme süreçlerini geliştiren bu çalışmaların Milli Eğitim Bakanlığı tarafından da desteklenmesinden dolayı müteşekkiriz.

 

RobinCode Bil. Tekn. ve Dan.  Çalışanları

Facebooktwittergoogle_pluspinterestyoutubeinstagram